نرگس سیفی | مربی فیتنس

فیتنس  ∙  تناسب اندام  ∙  مربی

9 نشانه که عشق واقعی زوجین را ثابت می‌کنند

9 نشانه که عشق واقعی زوجین را ثابت می کنند

عشق و علاقه چیزی است که به مرور زمان بین دو نفر اتفاق می‌افتد. بعضی وقت‌ها آدم‌ها احتیاج دارند که این علاقه را نشانشان دهید، به هر ترفندی که می‌توانید. روش‌های زیادی هست که از کسی که دوس دارید تست عاشقی بگیرید و از علاقه‌ای که به شما دارد، مطمئن شوید.

هر عشقی نشانه‌هایی دارد که حتی اگر به زبان هم نیاید باز هم می‌شود از وجود این عشق مطمئن شد. 10 نشانه که عشق واقعی زوجین را ثابت می‌کنند، شاید برای شما خیلی قابل اعتماد نباشد، اما من پیشنهاد می‌کنم صبر داشته باشید و خوب به توضیحاتی که برای شما آماده کرده‌ام توجه کنید تا در آخر قضاوت درستی از آن داشته باشید.

 

عشق چیست؟

برای این که بتوانید نشانه‌های عشق واقعی را تشخیص دهید، باید اول تعریف خود عشق را خوب بدانید. برای همین هم کمی بیشتر درباره این معجزه زندگی توضیح می‌دهم. تعریف‌های زیادی از عشق وجود دارد. هر کسی می‌تواند برداشت خودش را از عشق و علاقه داشته باشد برای همین هم شاید گفتن یک جمله ساده درباره آن درست نباشد. اما چیزی که می‌تواند از نظر همه افراد درست باشد این است که  عشق احساسی است که باعث دلبستگی و وابستگی بین افراد می‌شود و می‌تواند دلیل خیلی از فداکاری‌ها و تحمل سختی‌ها باشد برای همین هم تشخیص همچون احساسی نمی‌تواند کار سختی برای شما باشد. نظری که من در مورد این مسئله دارم این است که کسی که عاشق باشد خوب می‌تواند نشانه‌ها و احساسات مربوط به آن را بشناسد اما اگر باز هم با کسی در ارتباط هستید که تشخیص آن برایتان سخت است، ادامه توضیحاتی که قرار است بدهم را از دست ندهید. 

 

 

عاشق بودن کار سختی نیست اما این که بشه عشق واقعیو تشخیص داد و ازش مراقبت کرد احتیاج به یکم دقت و صبر داره. قرار نیست کارای عجیب غریبی بکنین، همین که بتونین همو درک کنین و خیال همدیگرو از حمایت توی هر شرایطی راحت کنین، می‌تونه بهترین نشونه از عاشق بودن باشه!

 

 

نشانه‌هایی که عشق واقعی زوجین را ثابت می‌کنند 

خب رسیدیم به همان جایی که قرار بود در موردش صحبت کنیم. تست عاشقی که در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف می‌توانید پیدا کنید بیشتر جنبه بازی و سرگرمی دارد. اینجور مسائل احتیاج به بررسی دقیق‌تر و منطقی‌تری دارند. منظور من از تشخیص عشق واقعی بین زوجین، تشخیص حسی است که دو نفر که به بلوغ عاطفی، رسیده‌اند نسبت به هم دارند. بنابراین نمی‌شود با کارهایی مثل ثبت اثر انگشت، عکس و غیره به جواب درستی از آن رسید.

اگر برایتان مهم است که بدانید کسی که دوستش دارید، عشق واقعی نسبت به شما دارد باید به نشانه‌های آن توجه کنید. دانستن این نشانه‌ها به شما کمک می‌کند که تشخیص دهید فردی که با او رابطه دارید شما را واقعا دوست دارد یا نه؟ حالا این نشانه‌ها چه چیزهایی هستند؟

 


پست اینستاگرام: نسخه تجویزی برای خانم‌ها

 

 

1) برابری

 مهم‌ترین نشانه‌ای که در یک رابطه سالم و عاشقانه می‌توانید متوجه آن شوید، برابری و احترام به حقوق همدیگر است.  برای این که بتوانید یک رابطه سالم و مفیدی را تجربه کنید، باید به این واقعیت برسید که هر دو نفر شما نسبت به هر اتفاقی که در رابطه‌تان می‌افتد به یک اندازه مسئول هستید.

ببینید یک مشکل بزرگی که در خیلی از روابط عاشقانه ممکن است وجود داشته باشد، این است که یکی از طرفین فکر کند که همه مسئولیت پارتنرش به دوش اوست. من نمی‌گویم که نسبت به رابطه‌ای که دارید، بی‌مسئولیت رفتار کنید اما این را هم باید قبول کنید که شما پدر یا مادر طرف مقابلتان نیستید و احتیاجی نیست که تحت هر شرایطی و با هر روشی مراقب او باشید.

مراقبت نشانه خوبی از یک عشق واقعی است اما باید طوری باشد که باعث عذاب و اذیت شریک احساسی شما نشود. همه اتفاقات مربوط به یک رابطه عاشقانه و احساسی مربوط به هر دو نفر این رابطه می‌شود و هر دوی آن به یک اندازه از منافع و ضررهای آن‌ها سهم می‌برند.

 

2) صداقت

یکی دیگر از نشانه‌های عشق واقعی، صادق بودن طرفین با همدیگر است. اگر شما متوجه دروغ یا بی‌صداقتی از همسر یا پارتنر خود شدید و با بهانه‌هایی مثل این که نمی‌خواستم ناراحتت کنم یا نمی‌خواستم آسیبی ببینی مواجه شدید اصلا باور نکنید. 

عشق واقعی جای هیچ دروغ یا فریبی نیست. حتی اگر شما هم برای حفظ رابطه خود مجبور به مخفی کردن واقعیت شوید، پس یک جای کار این رابطه ایراد دارد. یا شما اعتماد کافی به همسر یا شریک احساسیتان ندارید یا از علاقه او به خودتان مطمئن نیستید که این خودش می‌تواند نشانه مهمی از نبود عشق واقعی در رابطه شما باشد. صداقت داشتن در رابطه نشان می‌دهد که همسر شما ارزش واقعی رابطه‌ای که با هم دارید را می‌داند و می‌خواهد حس  امنیت  و  اعتماد  در شما ایجاد کند تا در هر شرایطی بتوانید مشکلاتتان را بدون ترس یا دلواپسی با او درمیان بگذارید و در شرایط سخت و آسان به هم کمک کنید.

 

 

از دستش نده: تاثیر هوش هیجانی بر روابط عاطفی

 

 

3) شادابی

عشق واقعی در هر رابطه‌ای شادی و سر زندگی به دنبال دارد. منظورم از شادی این نیست که همیشه همه چی بر وفق مراد باشد و همه لحظات خوش و خرم بگذرد. منظورم از سرزندگی این است که شما در رابطه‌تان با هر سختی که دارید قدر همدیگر را بدانید و هوای هم را داشته باشید.

وقتی همسر یا پارتنر شما با همه گرفتاری‌ها، استرس‌های شدید و فشارهای عصبی که دارد، باز هم سعی می‌کند شما را آرام کند و احساس خوبی در شما بوجود بیاورد، می‌تواند نشانه داشتن عشق واقعی از طرف او نسبت به شما باشد. داشتن احساسات مثبت، روحیه شما را بهتر کرده و علاقه‌تان نسبت به همدیگر را تقویت می‌کند.

 

4) حل و فصل کدورت

رابطه‌ای که در آن عشق واقعی وجود داشته باشد، دعواها و مشاجره هایش دوام زیادی ندارد. یعنی زوجین تحمل قهر و دلخوری همدیگر را ندارند و همه سعیشان را می‌کنند که سوتفاهم برطرف و حل و فصل شود. این که فکر کنید که یک رابطه خوب رابطه‌ای است که هیچ دعوا و بحثی در آن نیست، باید بگویم که اشتباه است!

اتفاقا در یک رابطه سالم و ارزشمند برای طرفین، بحث، مشاجره یا حتی دعوا هم پیش میاید اما فرقی که با یک رابطه بدون عشق و علاقه دارد، این است که بحث و ناراحتی‌هایش خیلی زود برطرف می‌شود. کسی که واقعا عاشق شما باشد، تحمل ناراحتی و غصه شما را ندارد، پس سعی می‌کند هر چه زودتر با هر بهانه‌ای که شده دعوایی که پیش آمده را از دلتان دربیاورد و نگذارد مسئله طولانی و به قولی کش دار شود.

 

5) احترام متقابل

 عاشقان واقعی همیشه احترام زیادی برای هم و رابطه‌ای که دارند، قائل هستند احترام می‌تواند، جنبه‌های مختلفی داشته باشد اما اگر تعریف کاملی که بخواهم از آن برای شما داشته باشم، پذیرش طرف مقابل بعنوان یک شخصیت مستقل و منحصر به فرد است. یعنی شما بپذیرید که شریک احساسی و همسرتان با همه نقص‌ها و تفاوت‌هایی که با شما یا خیلی از اطرافیانتان دارد، قابل احترام است و باید به واکنش‌ها و رفتارهایش اهمیت دهید. 

 

 

از دستش نده: چگونه به همسر خود ابراز علاقه کنیم؟

 

 

6) رابطه جنسی سالم

رابطه جنسی هم نوعی ابراز علاقه در روابط بین زوجین محسوب می‌شود. ارتباط جنسی و جسمی طرفین رابطه، از نشانه‌های ابراز عشق در روابط است و حتی می‌تواند باعث افزایش محبت بین زوجین شود. این رابطه جنسی نباید تبدیل به یک مسئله عادی یا روتین در زندگی روزمره شود، درواقع محبت و علاقه‌ای که نسبت به همسرتان دارید، باید در این روابط قابل درک و احساس باشد، تا بتوانید اطمینان کافی از عشقی که بهم دارید را در ذهن او ایجاد کنید.

 

7) خوش قولی

نشانه دیگری که شما را از داشتن عشق واقعی مطمئن می‌کند، خوش قولی است. خیلی مهم است که زوجین نسبت به حرف‌ها و قول‌هایی که بهم می‌دهند احساس مسئولیت داشته باشند و سر قولشان بمانند.

این نشان می‌دهد که نظر طرف مقابلتان برای شما مهم است و اعتماد و اطمینان او به شما اهمیت زیادی برایتان دارد. وقتی شریک احساسی شما تمام سعیش را می‌کند که پای قول‌هایی که به شما داده بماند و اعتماد شما را جلب کند، نشانه این است که برای او ارزشمند هستید و با این کارها قصد دارد عشق و علاقه‌اش را به شما ثابت کند.

 

 

از دستش نده: رابطه سمی چیست و چطور بدون آسیب از آن خارج شویم؟

 

 

8) راحتی و نقش بازی نکردن برای هم 

یک عشق واقعی همیشه پاکی و سادگی به همراه دارد. شما در یک رابطه عاشقانه واقعی همیشه خودتان هستید و هیچ نقشی برای طرف مقابلتان بازی نمی‌کنید. این یعنی مجبور نیستید شخصیت واقعیتان را انکار کنید و برای حفظ رابطه‌تان برخلاف چیزی که هستید رفتار کنید. 

عاشقانه‌های واقعی در عین  سادگی  و  آرامش  اتفاق می‌افتند. اگر شما در رابطه‌ای هستید که همه رفتارهایتان را می‌توانید به خیال راحت و بدون نگرانی ابراز کنید و حتی بعضی وقت‌ها شیطنت‌های کودکانه داشته باشید، می‌توانم این اطمینان را به شما بدهم که شما در حال تجربه یک رابطه عاشقانه واقعی هستید.

 

9) رشد و پیشرفت 

یک رابطه عاشقانه واقعی باعث رشد و پیشرفت زوجین می‌شود. کسانی که در یک رابطه عاطفی سالم قرار دارند، همه سعی خود را می‌کنند که راه رشد و ترقی را برای هم باز نگهدارند. در این رابطه عاشقانه طرفین رفیق هم هستند و در شرایط سخت و حساس کنار هم می‌مانند. همسر یا پارتنر شما عشق واقعی‌اش را زمانی می‌تواند به شما ثابت کند که شما متوجه تلاش‌های او برای رشد رابطه و پیشرفتتان باشید.

 


پیشنهاد کتاب: پیشنهاد می‌کنم حتماً کتاب بازگشت به عشق از هارویل هندریکس را بخوانید.

 

 

خلاصه مطلب 

عشق واقعی در یک رابطه سالم نشانه‌هایی دارد که با شناخت آن‌ها می‌توانید از احساس طرف مقابلتان نسبت به خود مطمئن شوید. احترام، صداقت، اهمیت و خیلی موارد دیگر نشانه‌های واضحی از وجود یک عشق واقعی در رابطه عاطفی شما هستند.